Fixtures & Results
Team Managers
Cross CountryEllie Dannatt
Border League XCGraham Maxwell
Sports HallAlex Wall
Sports HallDonna Paterson

Track & Field Team Managers
BoysLaura White
Boys DeputyTBC
GirlsCarl Webb
Girls DeputiesCelia Manchester
Paul James


Key
***CADAC Hosting


Link to Venues
Running Track Directory


Key to Age Groups
AUNDER 11 GIRLSGUNDER 11 BOYS
BUNDER 13 GIRLSHUNDER 13 BOYS
CUNDER 15 GIRLSJUNDER 15 BOYS
DUNDER 17 GIRLSKUNDER 17 BOYS
EUNDER 20 WOMENMUNDER 20 MEN
FSENIOR WOMENNSENIOR MEN






Summer Results/Fixtures 2018

Leagues/Championships

monthdatedayEventLocationresultsage group
APRIL7 THSAT
APRIL8 THSUNWESSEX LEAGUE - MATCH 1 WINCHESTERresultsABCDE GHJKM
APRIL14 THSATSOUTHERN ATHLETICS LEAGUE - MATCH 1WOKINGresultsEF MN
APRIL15THSUNALDER VALLEY GIRLS LEAGUE - MATCH 1READINGresultsABCD
APRIL21 STSATYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U13/U15 M 1 WALTONresultsBC HJ
APRIL22NDSUN
APRIL28THSAT
APRIL29 THSUNYTH DEV LGE U17/U20 M1 CADAC CO-HOSTINGWOKINGDE KM
MAY5-7THSATBUCSBEDFORDresultsEF MN
MAY6THSUNALDER VALLEY BOYS LEAGUE - MATCH 1HILLINGDONresults GHJK
MAY12THSATSURREY COUNTY CHAMPIONSHIPS - DAY 1KINGSTONreportBCDEF HJKMN
MAY13THSUNSURREY COUNTY CHAMPIONSHIPS - DAY 2KINGSTONresultsBCDEF HJKMN
MAY19THSATYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U13/U15 M 2WINCHESTERBC HJ
MAY20THSUNSOUTHERN ATHLETICS LEAGUE - MATCH 2WALTONEF MN
MAY26 THSAT
MAY27THSUNYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U17/U20 M 2 KINGSMEADOWDE KM
JUNE2NDSAT
JUNE3RDSUNALDER VALLEY GIRLS LEAGUE M2 BRACKNELLABCD
JUNE3RDSUN
JUNE9THSATSURREY SCHOOLS COUNTY CHAMPIONSHIPS ???KINGSTON???PRE SELECTION PRE SELECTION
JUNE10THSUNWESSEX LEAGUE - MATCH 2 CADAC HOSTINGWOKINGABCDE GHJKM
JUNE16THSATSE SCHOOLS INTER COUNTIES ???BASINGSTOKE ???
JUNE17THSUNYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U13/U15 M 3BOURNEMOUTHBC HJ
JUNE23RDSATSOUTHERN ATHLETICS LEAGUE - MATCH 3OXFORDEF MN
JUNE23RDSATSE SCHOOLS COM. EVENTS REGIONAL ???PRE SELECTION PRE SELECTION
JUNE24THSUNALDER VALLEY BOYS LEAGUE - MATCH 2ALDERSHOT GHJK
JUNE24THSUN
JUNE24THSUNSE SCHOOLS COM. EVENTS REGIONAL???PRE SELECTION PRE SELECTION
JUNE30THSAT
JULY1STSUNWESSEX LEAGUE - MATCH 3 SWINDONABCDE GHJKM
JULY1STSUNYOUTH DEV. LGE U17/U20 M 3 CRAWLEYDE KM
JULY7 THSAT
JULY8THSUNALDER VALLEY GIRLS LEAGUE MATCH 3BASINGSTOKEABCD
JULY8THSUN
JULY13THFRIENGLISH SCHOOLS CHAMPIONSHIPPRE SELECTION PRE SELECTION
JULY14THSATSOUTHERN ATHLETICS LEAGUE - MATCH 4WOKINGEF MN
JULY14THSATENGLISH SCHOOLS CHAMPIONSHIPPRE SELECTION PRE SELECTION
JULY15THSUNWESSEX LEAGUE - MATCH 4 ANDOVERABCDE GHJKM
JULY21STSATYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U13/U15 M 4WORTHINGBC HJ
JULY22NDSUN
JULY28THSATU13'S INTER COUNTIES COMPETITIONKINGSMEADOWPRE SELECTION PRE SELECTION
JULY29THSUNYOUTH DEVELOPMENT LEAGUE U17/U20 M4PORTSMOUTHDE KM
AUG4THSAT
AUG5THSUNALDER VALLEY BOYS MATCH 3ETON GHJK
AUG11THSAT
AUG12THSUN
AUG18THSATSOUTHERN ATHLETICS LEAGUE - MATCH 5ABINGDONEF MN
AUG19THSUN
AUG25THSAT
AUG26THSUN
SEPT1STSATALDER VALLEY GIRLS LEAGUE FINALETONABCD
SEPT2NDSUNALDER VALLEY BOYS LEAGUE FINALREADING GHJK
SEPT8THSATSURREY COUNTY CHAMPS - COMBINED EVENTS SUTTONDEF HJKMN
SEPT9THSUNSURREY COUNTY CHAMPS - COMBINED EVENTS SUTTONBCDEF KMN

Open Meetings

monthdatedayEventLocationclosing date/resultsage group
MARSAT17 THCRAWLEY OPENCRAWLEYCANCELLEDABCDEF GHJKMN
MARSUN18TH
MARSAT24 TH
MARSUN25THWSHE OPEN GRADEDETONresutsABCDEF GHJKMN
MARSUN25THBOURNEMOUTH OPENBOURNEMOUTHresultsABCDEF GHJKMN
MARSUN25THRADLEY OPENABINGDONresultsU13 -> SENIORS U13 -> SENIORS
MARSAT31STBRACKNELL OPENBRACKNELLresultsABCD GHJK
APRSUN1STCRAWLEY OPENCRAWLEYresultsABCDEF GHJKMN
APRSUN1STPORTSMOUTH OPENPORTSMOUTHresultsABCDEF GHJKMN
APRWED4THWATFORD OPEN GRADEDWATFORDresultsBCDEF HJKMN
APRSAT7 THBASINGSTOKE OPENBASINGSTOKEresultsABCD GHJK + U9
APRSAT7 THHAVANT OPEN (INCL A 1 MILE RACE)PORTSMOUTHresultsBCDE HJKM
APRSUN8THHERCULES WIMBLEDON OPENWIMBLEDON PARKresults GHJKM
APRWED18 THWATFORD OPEN GRADEDWATFORDresultsBCDEF HJKMN
APRSAT21ST
APRSUN22ND
APRWED25THOXFORD OPEN GRADEDOXFORDn/aBCDEF HJKMN
APRSAT28TH
APRSUN29 TH
MAYWED2NDWATFORD OPEN GRADEDWATFORDn/aBCDEF HJKMN
MAYSAT5 TH
MAYSUN6THOXFORD OPEN QUADKIDSOXFORDn/aU9/U11 U9/U11
MAYWED9TH
MAYWED16THWATFORD OPEN GRADEDWATFORDONLINE BEFORE DAYBCDEF HJKMN
MAYSAT19TH
MAYSUN20TH
MAYWED23RDOXFORD OPEN GRADEDOXFORDON THE DAY *BCDEF HJKMN
MAYSAT26TH
MAYSUN27TH5 STAR & 10 STEP COMPETITIONOXFORD?U9 TO U15 U9 TO U15
MAYWED30THWATFORD OPEN GRADEDWATFORDONLINE BEFORE DAYBCDEF HJKMN

Winter Fixtures 2017/18

daydateEventLocationresults
Sunday24th SeptemberSouthern road relaysCrystal Palace, SE19 2BB (Entries close Friday 8th September)Results
Sunday1st October25th Camberley 10K/3K Julian Farrell MemorialKings, CamberleyResults
Saturday7th OctoberNational road relaysSutton Park, Birmingham
Sunday8th OctoberNational road relaysSutton Park, Birmingham
Saturday14th OctoberHampshire league 1King's Park, BournemouthResults
Sunday15th OctoberSportshall 1Guildford SpectrumResults
Saturday21st OctoberSouthern XC relaysWormwood Scrubs, London (Entries close Friday 6th October)Results
Saturday28th OctoberBruce Judd relays (Surrey only)Stoke Park, GuildfordResults
Saturday4th NovemberNational XC relaysBerry Hill Park, MansfieldResults
Sunday5th NovemberBorder League 1LightwaterResults
Saturday11th NovemberHampshire league 2Queen Elizabeth Park, PetersfieldResults
Sunday19th November51st Camberley Open XCFrimley Fuel AllotmentsResults
Sunday26th NovemberSportshall 2Guildford SpectrumResults
Saturday2nd DecemberHampshire league 3Popham, BasingstokeResults
Saturday9th DecemberSEAA inter countiesHorspath, OxfordResults
Sunday10th DecemberBorder League 2Lightwater (AFD)Results
Sunday17th DecemberBerkshire County ChampsProspect Park, Reading Results
Saturday6th JanuaryHampshire County ChampsFairthorne Manor, BotleyResults
Sunday7th JanuarySurrey County ChampsDenbies, DorkingResults
Saturday13th JanuaryHampshire league 4Prospect Park, ReadingResults
Saturday27th JanuarySouthern ChampsStanmer Park, BrightonResults
Sunday28th JanuarySportshall 3Guildford SpectrumN/A
Sunday4th FebruaryBorder League 3Stoke ParkResults
Saturday10th FebruaryHampshire league 5AldershotResults
Saturday10th FebruarySAN u11 sportshall Fun in Athletics South East finalSurrey Sports ParkResults
Saturday24th FebruaryNational XCParliament Hill, LondonResults
Sunday25th FebruaryBorder League 4AldershotResults
Sunday5th MarchSportshall South-East Regional FinalBurgess Hillresults
Saturday14th AprilSportshall National FinalSportcity, Manchesterresults
Sunday15th AprilSportshall National FinalSportcity, Manchesterresults






© Camberley & District Athletic Club 2018